příslušenství a náhradní díly

OPTIMUS OF SWEDEN
Ultralehké zaklapávací závětří z tvrdě anodizovaného hliníku určené k vařičům upevňovaným na plynovou kartuši (vařiče typu Crux a Crux Lite). Zvyšuje výkon hořáku a snižuje spotřebu paliva. Lze použít spolu s jakoukoliv plynovou kartuší dle EN417 a nádobím o maximálním průměru 11 cm. Rozměry: 103 x 115 x 90 mm. Hmotnost: 87 g.

Náhradní závětří k multipalivovým vařičům Nova a Nova+ (standardně součástí balení). Zkracuje dobu vaření a snižuje spotřebu paliva.

Závětří k vařičům Vega a Polaris - snadno se instaluje, 2 nastavitelné pozice v závislosti na velikosti používaného nádobí, zvyšuje efektivitu vaření. Pro snazší a bezpečnější manipulaci jsou konce závětří zaoblené.

Pomocí tohoto adaptéru lze uzpůsobit vařiče Nova a Nova+ tak, aby je bylo možno umístit do Trangie.

Plynové kartuše OPTIMUS nabízíme ve 3 velikostech, a to 100 g, 230 g a 450 g paliva - obsahují celoročně použitelnou směs butanu (50 %), izobutanu (25 %) a propanu (25 %). Kartuše jsou opatřeny indikátorem použití. Do vypouklého dna kartuší 230 a 450 g lze uložit složený hořák OPTIMUS Crux opatřený praktickou sklopnou hlavou.

Zapalovač Sparky s odnímatelným poutkem určený k zapalování plynových vařičů. Rozměry: 70 x 25 mm. Hmotnost: 14 g.
Skládací stojánek na plynovou kartuši zvyšující její stabilitu pro bezpečnější používání. Na kartuše do objemu 450 g. Rozměry v rozloženém stavu: průměr 175 mm, ve složeném stavu: 120 x 20 mm. Hmotnost: 24 g.

Trychtýř na nalévání paliva do multipalivových vařičů. Jeho pomocí při nalévání eliminujete odkapávání paliva mimo určené místo a díky integrovanému filtru snížíte obsah nečistot v palivu. Lze uložit do cestovního pouzdra vařičů Nova a Nova+ stejně jako do krabičky s Hiker+.

Určeny pro multipalivové vařiče OPTIMUS Nova a Nova+. Dostupné ve 4 velikostech: S 0,4 l, M 0,6 l, L 1 l a XL 1,5 l. Pozn.: Objem uváděný v názvu lahve je objem paliva, které lze v lahvi transportovat, zatímco objem uváděný přímo na lahvi ("safe line") je objem paliva při používání vařiče tak, aby do lahve bylo možno vsunout čerpadlo a zůstal prostor pro natlakování.

Kompletní sada náhradních dílů k multipalivovým vařičům Nova, Nova+ a Polaris. Sada obsahuje 2 modré o-kroužky na hřídel, 1 mazivo, 2 palivové filtry, 1 knot, 1 ploché těsnění k hlavě čerpadla, 1 kožený píst k čerpadlu, 1 o-kroužek k hřídeli čerpadla, 1 o-kroužek k bajonetovému spoji, 1 čisticí jehlu, 1 trysku, 1 plášť ventilu čerpadla, 1 pryžový čep k plášti ventilu, 1 pružinu ventilu k pryžovému čepu, 1 ploché těsnění k ventilu čerpadla, 1 o-kroužek k napojení hlavy čerpadla, 2 desky hořáku, 1 protiprachovou ochranu rychlospoje, 1 ventil čerpadla, 1 o-kroužek k rychlospoji.

Odlehčená sada náradních dílů k multipalivovým vařičům Nova, Nova+ a Polaris. Sada obsahuje 2 modré o-kroužky na hřídel, 1 mazivo, 2 palivové filtry, 1 knot, 1 ploché těsnění k hlavě čerpadla, 1 kožený píst k čerpadlu, 1 o-kroužek k hřídeli čerpadla, 1 o-kroužek k bajonetovému spoji.

Sada náhradních dilů k vařiči Svea. Sada obsahuje 1 čisticí jehlu, 1 trysku, 1 hřídel, 1 kovový kroužek ke hřídeli, 1 grafitový kroužek, 1 přípojku ke hřídeli, 1 těsnění k víku nádržky.

SADA NÁHRADNÍCH DÍLŮ K HIKER+
SADA NÁHRADNÍCH DÍLŮ K HIKER+

Sada náhradních dílů k vařiči Hiker+. Sada obsahuje 1 čisticí jehlu, 1 mazivo, 1 trysku, 1 knot, 2 modré o-kroužky na hřídel, 2 palivové filtry, 1 ventil čerpadla, 1 desku hořáku, 1 kožený píst k čerpadlu, 1 těsnění k víku nádržky, 1 multifunkční nástroj.

Náhradní multifunkční klíč k vařičům Nova a Nova+.

Náhradní čerpadlo k vařičům Nova a Nova+.

Náhradní čerpadlo k vařiči Polaris Optifuel.