nádobí

OPTIMUS OF SWEDEN

I ten nejlepší vařič potřebuje vhodné nádobí, aby dokázal více než jen vypadat cool. Nádobí OPTIMUS je vyrobeno z tvrdě anodizovaného hliníku s nepřilnavým povrchem a co do robustnosti velmi dobře koresponduje se spolehlivými hořáky OPTIMUS. Tepelný výměník u některých modelů zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž snižuje spotřebu paliva. Složitelné rukojeti usnadňují balení, avšak zajišťují stabilitu při manipulaci s nádobím. 

Vzhledem k požadavkům na udržitelnost se snižuje nabídka jednorázových jídelních pomůcek určených ke konzumaci jídla s sebou, jednorázové plastové příbory se nahrazují alternativami, jejichž cena je nesrovnatelně vyšší a biologická odbouratelnost diskutabilní, o uhlíkové stopě nemluvě. Řešením je pořízení lehkých cestovních příborů OPTIMUS, které můžete trvale nosit s sebou v denním příručním zavazadle vč. kabelky.Ultralehká dvojdílná sada nádobí z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Součástí sady je také roztomilá houbička BOB, s jejíž pomocí umyjete nádobí lehce a bez poškrábání. Do sady lze pohodlně uložit 100 g plynovou kartuši, hořák Crux / Crux Lite a skládací spork. Obsah balení: 0,6 l hrnec s měrkou, pánev sloužící coby víko, síťovaný obal, houbička BOB. Rozměry: 107 x 136 mm. Hmotnost: 200 g.

Hrnec a pánev z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Speciální tepelný výměník zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž se snižuje spotřeba paliva. Složitelné rukojeti pro snadné balení. Do sady lze pohodlně uložit 100 g plynovou kartuši, hořák Crux / Crux Lite a skládací spork. Obsah balení: 0,95 l hrnec z tvrdě anodizovaného hliníku s tepelným výměníkem a měrkou, pánev sloužící coby víko, síťovaný obal. Rozměry: 124 x 165 mm. Hmotnost: 275 g.

Lehká konvička z tvrdě anodizovaného hliníku. Obsah balení: 0,7 l konvička, síťovaný obal. Rozměry: 150 x 60 mm . Hmotnost: 153 g.

Stejně jako ostatní sady nádobí OPTIMUS, i Terra Camp 4 Pot Set je vyroben z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Velkou předností této sedmidílné sady je její nízká hmotnost. Tepelný výměník zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž snižuje spotřebu paliva. Složitelné rukojeti usnadňují balení, avšak zajišťují stabilitu při manipulaci s nádobím. Průhledné víko umožňuje vizuální kontrolu vaření a díky otvorům pak snadno poslouží coby cedník při slévání vody z těstovin. Obsah balení: pánev na smažení, silikonové víko, hrnec 2,3 l, protioděrová podložka, plastové víko, hrnec 3,2 l s tepelným výměníkem, termoobal. Rozměry: 233 x 136 mm. Hmotnost: 1160 g.

Ultralehká vysouvací dlouhá lžíce z plastu (bez BPA) určená k přípravě expediční stravy přímo v sáčku. Rozložitelná pro snazší čištění. Rozměry. 235 (resp. 175) x 36 mm. Hmotnost: 19 g.