nádobí

OPTIMUS OF SWEDEN

I ten nejlepší vařič potřebuje vhodné nádobí, aby dokázal více než jen vypadat cool. Nádobí OPTIMUS je vyrobeno z tvrdě anodizovaného hliníku s nepřilnavým povrchem a co do robustnosti velmi dobře koresponduje se spolehlivými hořáky OPTIMUS. Tepelný výměník u některých modelů zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž snižuje spotřebu paliva. Složitelné rukojeti usnadňují balení, avšak zajišťují stabilitu při manipulaci s nádobím. Od července letošního roku se drasticky sníží nabídka jednorázových jídelních pomůcek určených ke konzumaci jídla s sebou, jednorázové plastové příbory budou nahrazovány alternativami, jejichž cena je nesrovnatelně vyšší a biologická odbouratelnost diskutabilní, o uhlíkové stopě nemluvě. Řešením je pořízení lehkých cestovních příborů OPTIMUS, které můžete trvale nosit s sebou v denním příručním zavazadle vč. kabelky.Ultralehká dvojdílná sada nádobí z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Součástí sady je také roztomilá houbička BOB, s jejíž pomocí umyjete nádobí lehce a bez poškrábání. Do sady lze pohodlně uložit 100 g plynovou kartuši, hořák Crux / Crux Lite a skládací spork. Obsah balení: 0,6 l hrnec s měrkou, pánev sloužící coby víko, síťovaný obal, houbička BOB. Rozměry: 107 x 136 mm. Hmotnost: 200 g.

Hrnec a pánev z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Speciální tepelný výměník zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž se snižuje spotřeba paliva. Složitelné rukojeti pro snadné balení. Do sady lze pohodlně uložit 100 g plynovou kartuši, hořák Crux / Crux Lite a skládací spork. Obsah balení: 0,95 l hrnec z tvrdě anodizovaného hliníku s tepelným výměníkem a měrkou, pánev sloužící coby víko, síťovaný obal. Rozměry: 124 x 165 mm. Hmotnost: 275 g.

Stejně jako ostatní sady nádobí OPTIMUS, i Terra Camp 4 Pot Set je vyroben z tvrdě anodizovaného hliníku s inovovaným nepřilnavým povrchem. Velkou předností této sedmidílné sady je její nízká hmotnost. Tepelný výměník zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž snižuje spotřebu paliva. Složitelné rukojeti usnadňují balení, avšak zajišťují stabilitu při manipulaci s nádobím. Průhledné víko umožňuje vizuální kontrolu vaření a díky otvorům pak snadno poslouží coby cedník při slévání vody z těstovin. Obsah balení: pánev na smažení, silikonové víko, hrnec 2,3 l, protioděrová podložka, plastové víko, hrnec 3,2 l s tepelným výměníkem, termoobal. Rozměry: 233 x 136 mm. Hmotnost: 1160 g.

Ultralehká vysouvací dlouhá lžíce z plastu (bez BPA) určená k přípravě expediční stravy přímo v sáčku. Rozložitelná pro snazší čištění. Rozměry. 235 (resp. 175) x 36 mm. Hmotnost: 19 g.

Lehoučký hrnec Terra Xpress s inovovaným nepřilnavým povrchem vám nikdy nestáhne batoh až na zem, díky jeho velikosti dokonce uvaříte vždy tolik, abyste nabrali dost sil na další výstup. Speciální tepelný výměník zkracuje dobu vaření až o 30 %, čímž snižuje spotřebu paliva. Složitelná rukojeť pro snadné balení, avšak stabilita při manipulaci s hrncem. Průhledné víko umožňuje vizuální kontrolu vaření a díky otvorům pak snadno poslouží coby cedník při slévání vody z těstovin. Do sady lze pohodlně uložit hořák Nova a třídílný příbor. Obsah balení: 1,75 l hrnec z tvrdě anodizovaného hliníku s tepelným výměníkem a měrkou, víko sloužící coby cedník, síťovaný obal, houbička BOB, Rozměry: 105 x 210 mm. Hmotnost: 380 g.

Lehká konvička z tvrdě anodizovaného hliníku. Obsah balení: 0,7 l konvička, síťovaný obal. Rozměry: 150 x 60 mm . Hmotnost: 153 g.