HYBRIDNÍ VAŘIČE

Vlajkovou lodí značky OPTIMUS je hybridní vařič Polaris, který si výborně rozumí s plynem, benzinem, petrolejem, naftou i tryskovým palivem, aniž byste museli měnit trysku. Tento vařič byl oceněn jako nejlepší v kategorii outdoorových vařičů na veletrhu ISPO v Mnichově.

Při použití multipalivových vařičů OPTIMUS není uživatel nikterak závislý na dostupnosti plynových kartuší (přeprava plynu na palubě letadel je zakázána a v méně rozvinutých a řídce obydlených lokalitách je nákup plynu nemyslitelný). Významným rysem je rovněž značně výhodnější ekonomika při častém provozu (1 l ropných paliv obvykle stojí do 50 Kč, při čemž vyhřeje zhruba ekvivalent plynu za 200 Kč). Díky širšímu hořáku a robustnějšímu podstavci multipalivových vařičů lze při vaření používat větší nádobí (tj. pro více osob).

 

NÁDOBÍ A DOPLŇKY

Hořáky a vařiče OPTIMUS lze vhodně doplnit nejen nádobím potřebné velikosti dle počtu a apetitu cestovatelů, ale i praktickými a často také vtipnými doplňky usnadňujícími a zpříjemňujícími vaření v přírodě. Sady nádobí OPTIMUS mají poteflonovaný vnitřní povrch, aby se zamezilo kontaktu hliníku s potravinami.

PLYNOVÉ HOŘÁKY

Plynové vařiče značky OPTIMUS se vyznačují vysokým výkonem a neobvykle širokou tryskou pro účinnější ohřev. Pro hořák Crux je typický zcela originální skládací mechanizmus (sklopná hlava pro snazší a bezpečnější transport ve vydutém dně plynové kartuše OPTIMUS). Hořáky mají minimální rozměry i hmotnost. V neposlední řadě je nutno zmínit rovněž celoročně použitelné palivo (směs propanu, butanu a isobutanu) za více než přijatelnou cenu.

 

 

BENZINOVÉ VAŘIČE

Benzinový vařič Svea značky OPTIMUS se vyznačuje nízkou hmotností a naprostou spolehlivostí ve vysokých nadmořských výškách, proto se tento vařič řadí k nejoblíbenějším modelům mezi horolezci.